Vision Design
Vision Design

Szkolenie w Chorzowie: Komunikacja w zespole

Efektywna komunikacja to bardzo ważny element płaszczyzny zawodowej oraz prywatnej. Dzięki niej skuteczniej realizujemy cele, ale również rozumiemy wzajemne potrzeby, emocje i dążenia, ponieważ umiemy o nich właściwie opowiadać.

Kluczem do zrozumienia, w czym tkwi jej moc, jest przede wszystkim nasza świadomość tego, w jaki sposób na co dzień formułujemy komunikaty. Wbrew pozorom nie zawsze są tak czytelne, jakbyśmy sobie tego życzyli. Powiem więcej – często osiągamy efekt kompletnie odwrotny od założonego np. wywołujemy spór lub sprawiamy, że ktoś przestaje z nami rozmawiać lub zaczyna nas unikać. 

Komunikacja to złożony proces, ponieważ wpływają na niego liczne czynniki jak nastawienie rozmówcy do nas, jego doświadczenia życiowe, kultura organizacji, wartości, czy nawet samopoczucie konkretnego dnia. Nasze szkolenie przybliżyło czynniki wpływające destrukcyjnie na komunikację oraz relacje, pracowaliśmy także nad tworzeniem prostych, przejrzystych przekazów oraz nad dopasowywaniem ich do typu rozmówcy.