Vision Design
Vision Design

5 sposobów na pozyskanie klienta

📍Pozyskujesz nowych klientów do firmy ❓

Pokażę Ci 5️⃣ rzeczy, na które koniecznie powinieneś zwrócić uwagę, aby robić to efektywnie 🔥🔥🔥

Przygotuj się dobrze do pierwszego spotkania lub kontaktu telefonicznego.

Wykorzystaj w tym celu prospecting (def. szereg czynności, które mają na celu przygotowanie listy osób, które mogą być potencjalnie zainteresowane Twoim produktem lub usługą).

Zastanów się, jakie mogą być oczekiwania oraz potrzeby klientów, z jaką branżą lub profilem ludzi chcesz kontaktować się w pierwszej kolejności, a także odpowiedz sobie na pytanie, jak Twój produkt lub usługa przysłużą się potencjalnym odbiorcom.

Przygotuj sobie scenariusz rozmowy oraz odpowiedzi na obiekcje, które mogą pojawić się z ust Twoich rozmówców.

Opisz dokładnie, jakie są korzyści (nie myl ich z zaletami), ponieważ dzięki temu Twoje argumenty będą trafiać w punkt do potrzeb klienta (jeśli odpowiednio przyłożysz się do prospectingu 🙂).

Scenariusz porządkuje rozmowę oraz sprawia, że ewentualne pytania czy wtrącenia klienta nie wprowadzą chaosu do Twojej rozmowy, ponieważ postępując zgodnie ze scnenariuszem łatwo wrócisz do momentu, w którym byłeś przed pytaniem klienta.

Nie zaczynaj rozmowy od akwizycji, czyli sprzedaży lub próby opowiadania o korzyściach płynących z Twojego produktu lub usługi.

To stary, nieefektywny dziś model sprzedaży. Aby nie zniechęcić rozmówcy i nie wykreować sobie obiekcji na start, zaciekaw klienta rozmową, ale bez mówienia o konkretach (tzw. ogólnie wyrażona korzyść). Stosuj także zwroty uspokajające klienta (dające poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad rozmową) jak np. „kontaktuję się, aby porozmawiać o…” zamiast „dzwonię, ponieważ mam ciekawy produkt, który…” (to jest akwizycja, słychać od razu chęć sprzedaży).

Zadawaj pytania oraz słuchaj aktywnie.

Aby stosować indywidualne dopasowane do klienta argumenty, ustal za pomocą pytań, co jest dla niego ważne – potrzeby, wartości, doświadczenia. Dzięki temu klient poczuje, że rozmawia z osobą, która naprawdę go rozumie – a to buduje relacje, które są absolutną podstawą nowoczesnego modelu sprzedaży.

Analizuj, zmieniaj, proś o pomoc.

Sprzedaż to proces ciągłego podnoszenia swoich umiejętności i zwiększania efektywności działań. Jeśli Twój scenariusz nie działa wystarczająco dobrze, zmień jego elementy. Nie możesz  robić ciagle tego samego i oczekiwać innych rezultatów, prawda? We wprowadzeniu zmian pomoże Ci wyspecjalizowany w temacie trener, który pokaże Ci najnowsze metody sprzedażowe, a także wprowadzi w tajniki psychologii biznesu, czyli tego, co dzieje się z klientem na poszczególnych etapach rozmowy (głównie emocjonalnie).